Spustili jsme nový firemní web

V souvislosti s přejmenováním společnosti z Hlaváček Webdesign s.r.o. na INSPIRIO s.r.o. jsme spustili i nový firemní web - všechny novinky a nové reference najdete od 1.7.12012 na našem novém webu.

redakční systém lazyCMS

Možnosti redakčního systému lazyCMS

Redakční systém lazyCMS umožňuje jednoduchou správu obsahu webu, počínaje kompletní strukturou celého webu a jeho mapy, přes jednotlivé části, jako jsou aktuality, novinky, akční nabídky, diskuze, ankety atp. až po samotné texty jednotlivých stránek a obrázky a soubory na nich umístěné. Součástí systému je plně vybavený WYSIWYG editor a správce souborů.

Upravitelnost výpisů na míru

Vizuální styl jednotlivých modulů, ze kterých se redakční systém skládá, je plně skinovatelný (je možné použít jakýkoliv vzhled a nastavení: např. každá aktualita ze seznamu aktualit na hlavní stránce může obsahovat titulek, ilustrační fotografii, perex (stručný popis) a datum, nebo to může být pouze výpis titulků pod sebou apod.).

Modularita a zároveň jednotný základ

Některé vlastnosti jsou společné všem modulům, které pracují s textem (akce, články, produkty…) patří mezi ně například možnost stránku nebo článek „publikovat ANO/NE“, přidat „klíčová slova“ či „popis do hlavičky“ atd.. Je důležité mít na paměti, že v našem studiu stavíme webové prezentace vždy přesně na míru každému klientovi, proto není problém moduly jakkoliv skombinovat či přeprogramovat dle vašich přání.

Redakční systém lazyCMS je, díky své modularitě a možnostem rozšíření, mocným nástrojem pro jednoduchou a efektivní správu obsahu kteréhokoliv webu. Klade důraz na jednoduchost ovládání a je postaven s maximálním ohledem na co nejlepší možnosti optimalizace webu pro vyhledávače a na SEO. V následujícím seznamu najdete popis nejvýznamnějších modulů redakčního systému a objednávkového systému, který je postaven na stejném základu. Oba dva systémy spolu mohou výborně spolupracovat nebo je možno použít moduly kteréhokoliv z nich v tom druhém.

Přehled modulů redakčního a objednávkového systému

Základní redakční systém                         

Srdce celého systému, které je rozšiřováno o moduly podle potřeb a požadavků klienta. Tvoří jej tyto neoddělitelné moduly:

  1. editace statických stránek (správa dle klienta jednorázově definovaných stránek, tedy pevně spojených s určitým místem webu, bez možnosti přidávat další)
  2. fotogalerie  (správa fotografií a alb)
  3. správa uživatelů lazyCMS (základ)         

Další moduly redakčního systému

články
Odlišně formátované články s ohledem na použití v e-zinech a internetových časopisech. Jedná se o možnost vkládat neomezený počet stránek do předdefinované sekce webu, zobrazuje se vždy nejdříve popis stránky (tzv. perex, titulek a přiřazená ilustrační fotografie) teprve po kliknutí na titulek je zobrazena celá stránka.

Sekce (dynamické menu)
Možnost správy kompletní struktury menu/webu (v případě že není použit modul produkty). Obsahuje navíc modul dynamická mapa webu. Je možné jej použít jen s modulem články.

Aktuality
Umožňuje odlišné formátování jedné sekce článků. Obsah sekce se vypisuje nejčastěji na hlavní stránce. U aktualit je důraz kladen na jednoduchost sdělení.

Akce
Umožňuje odlišné formátování a chování jedné sekce článků. Obsah sekce se vypisuje nejčastěji na hlavní stránce. U akcí je důraz kladen na datum počátku akce a datum konce (platnost akce od, do). Akce je možno vypisovat do kalendáře akcí (+ 700,- Kč).

Správa uživatelů lazyCMS (rozšíření)
Administrátor může dávat přístup do systému dalším uživatelům, definovat jejich skupiny a těmto skupinám přiřazovat různá práva.

Správa uživatelů webu
On-line registrace uživatelů (dle klienta předdefinovaným formulářem), správa jejich účtu jimi samými nebo administrátory přes administrační rozhraní. Tento modul slouží jako doplněk pro několik dalších modulů. Je možné jej použít i pro vnitřní firemní potřeby (intranet). Registrace může ale i nemusí podléhat schválení administrátora.

Správa uživatelů webu (rozšíření)
Tento modul kombinuje správu uživatelů CMS a uživatelů webu – je tak možno definovat uživatelské role i pro uživatele webu – vhodné např. pro definování moderátorů diskuzí nebo správců části stránek. Uživatelům je možné vyhradit prostor ne webu pro jejich prezentaci (fotky, texty atd.). Je možné vypisovat seznam uživatelů jakýmkoliv způsobem, je k dispozici nástroj pro jejich třídění, je možné v nich fulltextově vyhledávat.

Intranet (jednoduchý) / interní on-line nástěnka
Veřejnosti nepřístupná stránka, do které se dostanou pouze registrovaní uživatelé a uživatelé CMS se s jednotným heslem.

Intranet
Veřejnosti nepřístupná část webu (sekce článků), do které se dostanou pouze registrovaní uživatelé a uživatelé CMS se svým uživatelským jménem a heslem.

Správa reklamního prostoru
Umožňuje spravovat obsah jednotlivých grafických reklamních pozic, nastavení doby platnosti reklamního banneru, možnost zakomponovat do webu i flash prvky (animace, video)

 Newsletter
On-line formulář pro registraci do seznamu odběratelů novinek prostřednictvím emailu (možno přidat k on-line registraci klientů eShopu, nebo uživatelů webu), vytváření emailu a odesílání přes lazyCMS.

Fotogalerie (rozšíření)

Hromadný FTP import – pomocí FTP přístupu na server je možné do jedné složky nahrát více fotek najednou a pak je nechat automaticky zpracovat.

Hromadný ZIP import – pro klienty bez možnosti připojení přes FTP nabízíme možnost nahrávat fotografie přes webový formulář za použití komprimované složky .zip.

Vytváření adresářové struktury – při propojení modulem PRODUKTY je možné vytvářet v albech stejnou adresářovou strukturu jako v kategoriích produktů, stejně tak je to možné i v kombinaci s modulem SEKCE.

Tapety (wallpapers) – s tímto modulem je možné vytvářet různé varianty upravených obrázků (umožňuje definovat více velikostí a jejich pojmenování)

Diskuze
Diskuzní modul má více možností a variant:
Jednoduchá diskuze – jde v podstatě o knihu návštěv v jedné instanci, příspěvky se řadí jeden za druhý pod sebe.

Diskuze s vlákny – příspěvky se dělí na vlákna (je možné sledovat reakce na jednotlivé komentáře).

Diskuze s vlákny a uživateli – příspěvky se dělí na vlákna (je možné sledovat reakce na jednotlivé komentáře), je možné vypsat všechny příspěvky jednotlivých uživatelů, je nutné propojení s modulem SPRÁVA UŽIVATELŮ WEBU

Moderovaná diskuze s vlákny a uživateli – nejrozsáhlejší varianta tohoto modulu umožňuje provozování klasického diskusního fóra, je nutné propojení s rozšířeným modulem SPRÁVA UŽIVATELŮ WEBU

Bazar (základ)
Tento modul umožňuje ne/registrovaným uživatelům webu vkládat inzeráty (defaultně se bazarový formulář skládá z popisu a ceny prodávaného objektu, fotografií, kontaktních informací na prodávajícího), modul je možné rozšířit o spolupráci s moduly SPRÁVA UŽIVATELŮ WEBU, SEKCE + s vybranými moduly eSHOPu a celek používat jako základ pro inzertní server.

Jazykové verze webu
Cena je platná pro každou další jazykovou verzi. Umožňuje budovat každou jazykovou verzi odděleně a tím poskytovat jednotlivým cílovým jazykovým skupinám odlišný obsah.

Rozšíření tohoto modulu je možné jakýmkoliv způsobem, z realizovaných rozšíření uvádím např.: automatické propojení české a německé jazykové verze (jakmile je v jedné verzi přidán jakýkoliv obsah, zkopíruje se i do druhé verze a zde /nepublikovaný/ čeká na překlad a zveřejnění)

Vícejazyčná podpora lazyCMS
Administrační rozhraní lazyCMS je možno přeložit do požadovaného jazyka. Administrační rozhraní je v současné době k dispozici v češtině a v němčině.

Vyhledávání
Fulltextové pomocí Google.com
Fulltextové v rámci webu
Parametrické v rámci sekce článků (modul ČLÁNKY)
Parametrické v modulu PRODUKTY
Filtrování

Administrace více webů v jednom rozhraní
Administrační rozhraní lazyCMS je možno upravit tak, aby díky němu mohlo být spravován obsah více webů najednou – děje se tak pomocí přepínače v hlavičce administrace. Každý web má svou grafiku, svůj obsah, svou vlastní databázi i své vlastní jazykové verze. Všechny weby používají možností administračního rozhraní, přiňemž je možné, aby nevyužívaly všechny všechno.

 

moduly Objednávkového systému
              

Produkty
- produktové kategorie
- parametry
- kategorie parametrů
- varianty
- výrobci
- produkty (ceny, akční nabídky, alba fotografií, popis)

Tento modul umožňuje jednoduchou správu veškerého zboží, je ideální pro rozsáhlejší sortiment a funguje jako základ pro objednávkový systém. Je možné jej použít i bez nutnosti provozovat internetový obchod, jako základ pro strukturovaný výpis produktů nebo dokonce i služeb. 

Nákupní košík
Tato komponenta zajišťuje možnost vkládání zboží do objednávky. Je nutné propojení s moduly PRODUKTY a SPRÁVA UŽIVATELŮ WEBU.

Správa objednávek
Pomocí tohoto modulu je jednoduše dohádatelné, jaké objednávky který klient provedl a jejich stav (nová, zpracovávaná, vyexpedovaná, doručená…). Je nutné propojení s moduly PRODUKTY a SPRÁVA UŽIVATELŮ WEBU.

Správa nabídek (CRM)
Tento modul umožňuje pomocí modulů PRODUKTY a SPRÁVA UŽIVATELŮ WEBU velmi rychle a jednoduše vytvářet strukturované nabídky a ty poté rovnou odesílat nebo exportovat do emailového klienta (např. Microsoft Outlook)

Propojení s účetními programy
Propojení s účetním a skladovým hospodářstvím POHODA (STORMWARE)
Propojení s jiným programem (na přání) Je nutné propojení s moduly PRODUKTY a SPRÁVA UŽIVATELŮ WEBU.

Správa klientů objednávkového systému
Jde o rozšíření SPRÁVA UŽIVATELŮ WEBU pro potřeby eShopu. Tento modul umožňuje definovat různé typy uživatelů (fyzická osoba, právnická osoba) a vyžadovat při jejich registraci jiné údaje. Dovoluje také definovat skupinu „dealeři“ a při přihlášení uživatele z této skupiny zobrazit jiný ceník u každého produktu. Je tedy vhodný pro zjednodušení komunikace s obchodními partnery a automatizuje proces objednávek.

Hlídací pes
Umožňuje hlídat položky a při jejich změně odeslat upozornění na email definovaný v uživatelském účtu. Nutné propojení s moduly SPRÁVA UŽIVATELŮ WEBU a PRODUKTY

Drobečková navigace
Tato forma znázorňování aktuální pozice uživatele ve struktuře webu je vhodná především pro eShopy s rozsáhlým sortimentem a více úrovněmi produktových kategorií.

na hlavní stránku

informace z našeho studia

kontaktní adresa

Hlaváček webdesign s.r.o. Brněnská 35
323 00 Plzeň, Severní předměstí
IČ: 28399439 DIČ: CZ28399439

odloučené pracoviště

U mlýna č.o. 11 / č.p. 12 326 00
Plzeň - Koterov
tel.: +420 605 843 459
info@hlavacek-webdesign.cz

orientační ceník

web s redakčním systémem

...od 20.000,- Kč

objednávkový systém

...od 35.000,- Kč

kompletní internetový obchod

...od 65.000,- Kč

Uvedené ceny jsou bez DPH.
Podívejte se na kompletní ceník
a naše všeobecné obchodní podmínky.

Odborné informace (blog)

  • Žádné odborné informace nejsou k dispozici

Reklamní odkazy

  • Žádné reklamní odkazy nejsou k dispozici

Aktuality

18. 01. 2009 Pracujeme na novém projektu s názvem KATALOG NETBOOKů - seznam všech levných "mini" notebooků (subnotebooků), tedy počítačů označovaných jako netbook. Portál bude sloužit hlavně jako porovnávač jednotlivých modelů netbooků, ale budou zde i užitečné informace o příslušenství a rady, jak vybrat ten správný netbook dle zadaných požadavků.

16. 01. 2009 V minulém roce prošel náš redakční systém lazyCMS významnými úpravami, byly strukturálně sjednoceny všechny stávající moduly a doplněna řada dalších. Připravili jsme pro vás seznam nejpoužívanějších modulů.

03. 06. 2008 Jako doplněk funkcí našeho systému pro správu obsahu lazyCMS (content management system) jsme pro některé z našich klientů integrovali prvky systému pro práci s jejich zákazníky. Jedná se o několik modulů rozvíjejících hlavně správu uživatelů systému, databázi firem s kontaktními osobami, navazujících na databázi výrobků (produkty, kategorie produktů, fotoalba aj.) a integrující do CMS možnost jednoduchého vytváření nabídek pomocí výběru informací ze společné databáze. 

Aktuální projekty

Žádné projekty nejsou k dispozici

Nejnovější reference – poslední dokončené projekty

AGRICO Bohemia s.r.o.

Pro společnost Agrico Bohemia jsme připravili kompletní služby, počínaje firemní identitou, přes obalové materiály, webovou prezentaci až po eShop a interní informační systém.

Pro spol. Agrico Bohemia jsme připravili firemní identitu, obalové materiály, webovou prezentaci, eShop a interní informační systém.

detail 1 detail 2 detail 3

16. 5. 2010 | www.agricobohemia.cz

Nový firemní web spol. WELL OKNA

Nový web spol. WELL s.r.o. rozšířil prezentaci výrobků i o produkty INTERNORM

Nový web spol. WELL s.r.o. rozšířil prezentaci výrobků i o produkty INTERNORM

detail 1 detail 2 detail 3

16. 5. 2010 | www.wellokna.cz